Що робити, боротися із діабетом, чи подружитися з ним?

Адже найголовніше для гарного контролю захворювання - це щоденне навчання та самопізнання. 
Так, навчатися можна і самостійно, та краще у команді з лікарем. Бо ні пацієнт ні лікар самостійно не впораються. 

Де ж вчитися? Перший вчитель - то звичайно ваш лікар, далі - це ваша щоденна кропітка робота над собою, з маленькими успіхами чи помилками над якими необхідно замислитись та спробувати їх попереджати. 
Сьогодні чимало спеціалізованої літератури, сайтів та сторінок у соціальних мережах, де можна знайти щось нове та перейняти досвід людей, що також живуть з діабетом. 
Та треба бути дуже уважними, щоб не потрапити на фейкову інформацію і не помилитися. Тож на нашому сайті буде лише перевірена сучасна інформація для вас.

Тут можна залишати питання і ми обов’язково будемо відповідати.

Ви маєте навчитися керувати своїм діабетом і жити довгим і здоровим життям, піклуючись про себе щодня.

Цукровий діабет може вражати майже кожну частину вашого тіла. Тому вам потрібно буде контролювати рівень глюкози в крові. Регулювання рівня глюкози в крові, а також кров’яного тиску та холестерину може допомогти запобігти проблемам зі здоров’ям, які можуть виникнути при діабеті.

Знання основ свого діабету допоможе вам контролювати рівень глюкози в крові, кров’яний тиск і холестерин. Відмова від куріння, якщо ви курите, також допоможе вам впоратися з діабетом. 

Далі поговоримо про основні моменти, що необхідно контролювати для якісного довгого життя з діабетом: 

1. Аналіз крові на глікозильований гемоглобін (тест A1C), що показує ваш середній рівень глюкози в крові за останні 3 місяці. 
Цільовий показник A1C для багатьох людей з діабетом становить менше 7 відсотків. Запитайте свого лікаря, якою має бути ваша мета.

2. Контроль артеріального тиску.
Цільовий артеріальний тиск для більшості людей з цукровим діабетом нижче 140/90 мм рт.ст. Запитайте, якою має бути ваша мета.

3.Рівень холестерину.
У вашій крові є два види холестерину: ЛПНЩ і ЛПВЩ. ЛПНЩ або «поганий» холестерин, що  може накопичуватися і закупорювати ваші кровоносні судини. Занадто багато поганого холестерину може викликати серцевий напад або інсульт. ЛПВЩ або «хороший» холестерин допомагає видалити «поганий» холестерин з ваших кровоносних судин.

Запитайте свого лікаря, яким має бути ваш рівень холестерину. Якщо вам більше 40 років, вам може знадобитися прийом статинів для здоров’я серця.

4. Припинити палити.
Не палити особливо важливо для людей з цукровим діабетом, оскільки і куріння, і діабет звужують кровоносні судини. Звуження кровоносних судин змушує ваше серце працювати інтенсивніше. Електронні сигарети також не є безпечним варіантом.

Якщо ви кинете палити: 

Ви знизите ризик серцевого нападу, інсульту, нервових захворювань, захворювань нирок, цукрового діабету та ампутації, рівень холестерину та кров’яного тиску може покращитися,, вам буде легше бути фізично активним.

Підтримка рівня A1C, кров’яного тиску та холестерину на рівні ваших цілей і відмова від куріння може допомогти запобігти довгострокові шкідливі наслідки діабету. Ці проблеми зі здоров’ям включають хвороби серця, інсульт, захворювання нирок, пошкодження нервів та хвороби очей.

healthy_meals

Щоб було легше керувати діабетом: 
✔️Складіть план харчування при цукровому діабеті разом з вашим лікарем. Дотримання плану харчування допоможе вам контролювати рівень глюкози в крові, кров’яний тиск і холестерин.

✔️Зробіть фізичну активність важливою частиною вашого дня.
Поставте собі за мету бути більш фізично активним. Намагайтеся займатися фізичною активністю до 150хвилин на  тиждень. 

✔️Приймайте ліки, як призначив лікар
Приймайте ліки від діабету та будь-яких інших проблем зі здоров’ям, навіть якщо ви почуваєтеся добре або досягли цільових показників рівня глюкози в крові, артеріального тиску та холестерину. Ці ліки допомагають вам керувати діабетом. Обов’язково повідомте  свого лікаря, якщо ви не можете дозволити собі ліки або якщо у вас є побічні ефекти від ваших ліків.

✔️Перевірте рівень глюкози в крові. 
Для людей з цукровим діабетом щоденна перевірка рівня глюкози в крові є важливим способом боротьби з діабетом. Контроль рівня глюкози в крові є найважливішим, якщо ви приймаєте інсулін. Результати моніторингу рівня глюкози в крові можуть допомогти вам прийняти рішення щодо їжі, фізичної активності та ліків.
Найпоширенішим способом перевірити рівень глюкози в крові в домашніх умовах є глюкометр .

Запитайте у свого лікаря, як часто вам потрібно перевіряти рівень глюкози в крові. Обов’язково ведіть записи самоконтролю рівня глюкози в крові. Ці записи допоможуть вашому лікарю краще зрозуміти ваш діабет і надати вам якіснішу допомогу. 

✔️Ви повинні знати ваші цільові показники глюкози крові, якщо ні, запитайте у вашого лікаря, цілі лікування дуже індивідуальні. 
 
Не засмучуйтеся, якщо щось не вдається. Це не просто, але не зупиняйтеся. 
Почуття стресу, смутку або гніву є звичайним явищем, коли ви живете з діабетом. Стрес може підвищити рівень глюкози в крові, але ви можете спробувати знизити стрес. 
Спробуйте глибоко дихати, займатися садом, гуляти, спілкуватись із своєю сім’єю , займатися йогою, медитувати, займатися хобі або слухати улюблену музику.

Депресія поширена серед людей із хронічним або тривалим захворюванням.  Вона може перешкодити вам у боротьбі з діабетом. Попросіть допомоги, якщо почуваєтеся пригніченими.

Намагайтеся спати від 7 до 8 годин щоночі. Достатній сон може допомогти покращити ваш настрій і рівень енергії. 

Так, керувати діабетом непросто, але воно того варте.

Наші партнери

м. Луцьк і Волинська область

ФОП Самохваленко Ігор Богданович

050-60-99-344, 097-027-67-09

Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька області

ФОП Гуменюк Юрій Мирославович

м. Запоріжжя і Запорізька область (Бердянськ, Мелітополь, Токмак, Пологи, Оріхів)

ФОП Шимко Михайло Володимирович

shimkomike@ukr.net

050-678-39-21 (viber, telegram), 096-472-04-84

Херсон і Миколаїв

ФОП Герман Олена Юріївна

germanlena@i.ua

050-283-90-14

м. Одеса і Одеська область

ФОП Пархоменко Олександр Сергійович

parhomenko_72@ukr.net

067-481-28-30, 095-284-63-44

м. Дніпро, Дніпропетровська область (Нікополь, Кривий Ріг, Павлоград)

ФОП Ареф'єв Андрій Володимирович

andriiarefiev@gmail.com

063-637-84-78, 066-805-92-22

Львівська і Закарпатська області

ФОП Вільчинський Микола Іванович

vilchynskiy@ukr.net

067-273-45-80, 050-812-76-34

м. Рівне та Рівненська область

ФОП Лупаца Лариса Василівна

lesasonce@ukr.net

068-652-00-54